Tma není zlá. Jen naše svědomí je asi špatné..

8. února 2012 v 20:58 | Niki*^
The End Story

Tma jako v pytli . . .

Co vlastně určujeme , jako pomyslnou tmu? Tma je jenom smyšlená , abstraktní věc. Tma souvisí s nečinností Slunce. Tma je protiklad světla. S tmou souvisí strach , černá barva , všechny horory a každodenní depky. Lidi se bojí tmy. Tím chcete říct , že se bojíte ničeho? Taky se bojíte , když si vlezete pod peřinu? Taky je tam tma , ne? Takže vy se bojíte nedostatku světla? Ano , bojíte . Já taky. A díky čemu?..

. . .

Začalo to už , jak někteří občas říkají , v kolébce. Tím chci říct , že to začalo u ž vlastně od našeho narození. Tma pro nás zmamenala to , že jsme mohli spát. Byla pro nás tma příjemná , ale ne tak , aby jsme v ní v klidu mohli usnout. Brečeli jsme , kvůli samotě. Tma je tedy symbol samoty. Jen ty sám.
Když už jsme byli trošku větší a koukali jsme na pohádky a chodili jsme bez jakékoliv druhé až třetí pomoci , začali nás strašit rodiče a fantazie spisovatelek a televizních režisérů novodobých a i postarších pohádek. Začneme těmi pohádkami. Skoro v každé pohádce je někdo zlý. Někdo , z kterého by jsme si neměli brát poučení a s kterým to nedopadne na konci dobře. Jsou tam u občas strašidelné scény , kdy ve tmě na někoho číhá někdo zlej. Čerti , loupežníci , zabijáci , zombíci , vlkodlaci , upíři a nebo duchové. Všechno číhá ve tmě. Strašidelné houkání , honosné hrady se strašidelnou hudbou. Tma. Tma je tedy symbolem zla. A co rodiče a jejich strašidelné nabádání? Určitě vám rodiče řekli , když jste byli malý např.: ,,Nechoď o toho sklepa , bude tam duch . Moc zlej duch.'' Dítě se při nejmenším rozbrečí a uteče k mámě , která je pro něho ta superhrdinka. I já se bojím chodit v noci přes venek do sklepa. Jsou tam přece duchové. Ne , nejsou tam duchové. Ale bojím se , že tam někdo bude. Tma je symbolem strachu.
Určitě jste se už někdy koukali na horor. Vrah pronásleduje dívku po opuštěném parku v hluboké noci. Všude krev a křik. Jo a ta pomyslná tma.Žalostné výkřiky tmu neobourá , spíš přidá na strašidelnosti. Tma je symbolem hrůzy( krve, vražd ..)

A kdo za to všechno může? Dospěláci...

Tma je útěk od všeho. Lehce se tam schováš , lehce i ztratíš. Je na tobě jestli si kočka , které v noci svítí oči jako světlušky. Tma tě chápe. Tma tě naplňuje , ikdyž se cítíš sám. Tma má za úkol .. strašit a poznávat. Klamat a hrát si s pocity.
Tma není zlá. Jen naše svědomí je asi špatné..
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lý <3 Lý <3 | Web | 8. února 2012 v 21:19 | Reagovat

Pěkný zamyšlení :) A ta písnička, úžasná! <3

2 *Lella_Zee* *Lella_Zee* | E-mail | Web | 10. února 2012 v 19:26 | Reagovat

A já stejně tmu miluju ♥ ve tmĚ se dá dělat takovejch věcí :P omnomnom :D o tom by pár lidí vyprávělo.. ve tmě se cítím (asi všichni) konečně opravdu sama sebou, nemusím se za nic stydět..

a navíc je to tak relaxující.. ^^ ale občas.. občas se tmy spíš bojím no ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama